Odzyskane pojazdy warte niemal 300 tysięcy złotych – sukces płockiej policji

Przy współudziale funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Płocku oraz detektywów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, odnaleziono kryjówkę złodziei samochodów na terenie powiatu gostynińskiego. W efekcie tej operacji pojazdy o łącznej wartości blisko 300 tysięcy złotych zostały odzyskane.

Akcja obu wydziałów skoncentrowała się na poszukiwaniu miejsc, w których przestępcy ukrywali skradzione wcześniej wehikuły. Zainteresowanie policji skupiło się na jednym z obszarów w powiecie gostynińskim.

Po dokładnym przeszukaniu terenu, mundurowi natrafili na toyotę, która została wcześniej skradziona w Płocku, a także mitsubishi, które zniknęło spod domu właściciela w Kutnie. W dodatku ujawniono części samochodowe pochodzące ze skradzionych i rozebranych pojazdów. Na posesji zatrzymano 36-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu gostynińskiego. Zarzut jaki mu postawiono to paserstwo, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności – przekazała Monika Jakubowska, sierżant sztabowy z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Podczas tej samej operacji ujęto również 31-letniego mężczyznę z Wołomina. Wobec niego sąd zastosował areszt na okres trzech miesięcy jako środek zapobiegawczy. Za umyślne paserstwo i kradzież z włamaniem grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.