Bezpłatna konferencja na temat wykluczeń i nierówności społecznych w Płocku

W przyszły piątek, 20 października, odbędzie się konferencja, podczas której uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać z ekspertami z różnych dziedzin – prawa, psychologii oraz socjologii. Dyskusje będą skupiały się na problematyce wykluczeń oraz nierówności społecznych.

Miejsce spotkania to siedziba Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”, znajdująca się przy Al. Jachowicza 34 w Płocku. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00. Wstęp na konferencję jest wolny, a jej udziałem mogą cieszyć się wszyscy zainteresowani, bez względu na wiek. Organizatorzy, Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego, zaznaczają jednak, że tematyka spotkania jest szczególnie dedykowana młodzieży. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację.

Spotkanie to jest pierwszym z serii wydarzeń pod nazwą nieWYKLUCZENI, inicjowanych przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego wspólnie z Fundacją Instytut Art. W ramach konferencji planowane są dyskusje na temat różnorodności w społeczeństwie oraz sposobów walki z nierównościami społecznymi. Uczestnicy będą miały okazję wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach na ten temat.