Policja w Płocku aresztuje dwóch mężczyzn podejrzanych o zastraszanie seniora

Na terenie województwa mazowieckiego, w Płocku, funkcjonariusze policji zatrzymali dwóch mężczyzn oskarżonych o przestępstwo rozboju. Osoby te zastraszyły starszego człowieka, grożąc mu użyciem ostrego metalowego haka, pobicie a nawet pozbawienie życia. Sprawcom nie wystarczyło samo zastraszenie 82-letniego mężczyzny, wymusili na nim również wydanie posiadanych przez niego pieniędzy. W rezultacie tego incydentu zarówno sprawcy zostali umieszczeni w areszcie tymczasowym.

Cała sytuacja miała miejsce w minioną środę na jednej z działek ogrodniczych w Płocku. Senior dostrzegł dwójkę nieznajomych mężczyzn, którzy usiłowali włamać się do altany sąsiada – próbowali dostać się do środka przez wybicie szyby oraz wyłamanie furtki.

Kiedy 82-latek postanowił zainterweniować, napastnicy pokazali mu metalowy hak i zaczęli grozić brutalnym pobicie, eutanazją, żądając jednocześnie pieniędzy. Starszy pan obawiając się o swoje życie, przekazał bandytom posiadane przy sobie środki pieniężne. Na miejsce natychmiastowo przybyli funkcjonariusze policji, którzy zostali zaalarmowani przez świadków zdarzenia. Zatrzymali oni sprawców i zabezpieczyli niebezpieczne narzędzie, które zostało użyte do wymuszenia – informuje rzeczniczka prasowa płockiej policji, sierżant sztabowy Monika Jakubowska.

Dzięki zebranemu przez policjantów materiałowi dowodowemu, mężczyźni zostali oskarżeni o popełnienie przestępstwa. „Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 38-letniego mieszkańca powiatu sierpeckiego oraz 33-letniego mieszkańca powiatu płockiego na okres trzech miesięcy” – dodaje policjantka Jakubowska.

Rzeczniczka przypomniała również, że za popełnione przestępstwo rozboju ze skutkiem użycia niebezpiecznego przedmiotu oraz próbę włamania i kradzieży, grozi im kara do 20 lat pozbawienia wolności.