Senior z Płocka okradziony i zastraszany przez agresywnych napastników

Płocka policja na Mazowszu z sukcesem doprowadziła do aresztowania dwóch mężczyzn, którzy są oskarżeni o brutalny rozboju na 82-letnim mężczyźnie. Według relacji, grozili oni staruszku metalowym hakiem i zastraszali go groźbami pobicie oraz śmierci. Oprócz tego, wymusili na nim wydanie posiadanych w danym momencie pieniędzy. Oskarżeni obecnie przebywają w areszcie tymczasowym.

Wszystko to rozegrało się w poprzednią środę, w jednym z ogródków działkowych znajdujących się w Płocku. 82-letni mężczyzna zauważył dwóch podejrzanych osobników, którzy usiłowali włamać się do altany sąsiadów – do czego doszło poprzez wyłamanie furtki i wybicie szyby.

„Kiedy starszy pan postanowił zainterweniować, napastnicy pokazali mu metalowy hak i zaczęli straszyć go pobicie oraz śmiercią. Zażądali również od niego pieniędzy. Staruszek, przerażony perspektywą utraty życia, przekazał bandytom niewielką sumę, którą miał przy sobie. Świadkowie zdarzenia niezwłocznie skontaktowali się z policją. Funkcjonariusze szybko dotarli na miejsce i zatrzymali sprawców, zabezpieczając jednocześnie używany przez nich hak”, informuje Monika Jakubowska, sierżant sztabowy i rzecznik prasowy płockiej policji.

Za gromadzony przez funkcjonariuszy dowód materialny, postawiono mężczyznom konkretne zarzuty. „38-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego oraz 33-letni mieszkaniec powiatu płockiego znajdują się obecnie pod trzymiesięcznym aresztem” – dodaje Jakubowska.

Rzecznik przypomina, że za rozbój za pomocą niebezpiecznego narzędzia oraz próbę włamania grozi im kara do 20 lat pozbawienia wolności.