57-latek zatrzymany za przekroczenie prędkości. Spędzi 6 miesięcy w więzieniu

Kiedy funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę za przekroczenie dozwolonej prędkości, nie przypuszczali, jak daleko to prowadzi. Mężczyzna jechał swoim mercedesem z szybkością o 15 km/h większą niż dopuszczalna w obszarze zabudowanym.

Co miało być standardową kontrolą drogową na terenie Sierpca, nagle przybrało zupełnie inny obrót. Zgodnie z relacją asp. Katarzyny Krukowskiej z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, okazało się, że kierujący Mercedesem jest poszukiwany przez organy ścigania w celu odbycia sześciomiesięcznej kary pozbawienia wolności.

W dodatku, samochód mężczyzny miał niesprawne oświetlenie, co dodatkowo pogorszyło jego sytuację. 57-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego został natychmiast zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do aresztu, gdzie spędzi następne pół roku.

Na koniec, za przekroczenie prędkości oraz niesprawne światła, mężczyzna został obciążony mandatem karnym w wysokości 150 zł i otrzymał 2 punkty karne. To jest przypomnienie, że naruszenie drobnych przepisów może prowadzić do poważniejszych konsekwencji, jeśli ma się na sumieniu coś więcej.