Samochodowe kino pod gwiazdami w Płocku

Samochodowe seanse filmowe mają swoje unikalne czary. To właśnie ten typ wydarzenia kulturalnego miał miejsce na płockim lotnisku w sobotnią noc, za sprawą pizzerii Festa Italiana, która zdecydowała się zorganizować projekcje dwóch filmów. Widzowie mogli cieszyć się seansami, pozostając w komforcie swoich samochodów.

Niewiele osób wie, że samochodowe kina to pomysł rodem z Ameryki. Ten specyficzny sposób oglądania filmów osiągnął szczyt popularności ponad pół wieku temu. Mimo że obecnie żyjemy w 2023 roku, kiedy to bez problemu można zobaczyć film w luksusowej sali kinowej z klimatyzacją albo we własnym domu dzięki jednej z wielu platform VOD, to samochodowe kino zachowało swój unikalny urok i nadal przyciąga widzów.

Pizzeria o nazwie Festa Italiana w sobotni wieczór postanowiła przypomnieć mieszkańcom Płocka o tych dawnych czasach, organizując pokaz samochodowego kina na terenie miejscowego lotniska. W ofercie tego niecodziennego wydarzenia znalazło się dwa filmy: „Poranek Kojota” oraz „Anabelle”. Przedstawienie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 19:00.