Podsumowanie tygodnia pracy Grupy SPEED w regionie płockim

Grupa SPEED, działająca na terenie regionu płockiego, dokonała podsumowania swoich działań w ostatnim tygodniu. W ramach swojej działalności, mundurowi przeprowadzili kontrolę 120 pojazdów. Jeden z incydentów obejmował zatrzymanie kierowcy marki Porsche, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym.

Nadrzędnym celem Grupy SPEED jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i ochrona wszystkich uczestników ruchu drogowego. Patrole tej jednostki specjalnej koncentrują swoją uwagę na wykroczeniach związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości oraz na szczególnie rażących naruszeniach przepisów ruchu drogowego przez tak zwanych „piratów drogowych”.

W ramach tych działań wykorzystywane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, jak i oznakowane pojazdy wyposażone w mierniki prędkości działające na podczerwień. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Komendę Miejską Policji w Płocku 30 października, w ciągu minionego tygodnia, funkcjonariusze Grupy SPEED skontrolowali na drogach Płocka i powiatu około 120 pojazdów, ujawniając przy tym 125 wykroczeń.

Z tych wykroczeń aż 107 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Wśród zatrzymanych kierowców znalazł się między innymi kierujący porsche. Ten 45-letni mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h na terenie zabudowanym – relacjonuje sierż. sztab. Monika Jakubowska.

Podczas swojej tygodniowej służby, funkcjonariusze Grupy SPEED nałożyli łącznie 113 mandatów karnych.