Planowane Prace Drogowe w Płocku na 7 Listopada

Władze Płocka udostępniły informacje dotyczące prac drogowych, które mają zostać przeprowadzone 7 listopada. Prace obejmą ulicę Lasockiego, gdzie nastąpi przebudowa danego odcinka. Podobna sytuacja dotyczy ulicy Kościuszki, jednak w jej przypadku potrzebne będzie całkowite zamknięcie dla ruchu od 23 października do 10 listopada 2023 roku. Przebudowie poddana zostanie również ulica Łukasiewicza, a dokładnie odcinki Chemików – Zglenickiego (rondo Nafciarzy – Zglenickiego) i Tysiąclecia-Kobylińskiego – Nowowiejskiego. Dodatkowo, przewidziane są prace na ulicach Batalionów Chłopskich oraz Na Skarpie, gdzie również planowana jest przebudowa.

Ponadto, od 26 stycznia zainicjowano kompleksową przebudowę ulicy Batalionów Chłopskich. Wykonawca, który zwyciężył w przetargu, otrzymał 13 miesięcy na przeprowadzenie inwestycji. Prace obejmować będą między innymi budowę kanalizacji deszczowej na całym odcinku tej ulicy, od skrzyżowania z ulicą Łukasiewicza do skrzyżowania z ulicami 7 czerwca 1991 roku oraz Narodowych Sił Zbrojnych. Planowane jest również ułożenie nowej nawierzchni, remont parkingów, wymiana chodników oraz instalacja nowoczesnego oświetlenia o niskim zużyciu energii. Na realizację inwestycji przeznaczono 6,5 mln złotych, z czego 5 mln to dofinansowanie z budżetu państwa.

Prace będą prowadzone etapami. W pierwszym etapie, trwającym około pięciu – sześciu miesięcy, prace będą obejmować wymianę infrastruktury podziemnej na całej szerokości ulicy Batalionów Chłopskich. Ze względu na bezpieczeństwo, ulica zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu, co obejmie także wyjazd z ulicy Zgliczyńskiego oraz z terenu Orlen Areny i sąsiedniego parkingu. Zaś w drugim etapie nastąpią prace wykończeniowe, głównie w rejonie skrzyżowania z ulicami 7 czerwca 1991 roku oraz Narodowych Sił Zbrojnych.

W związku z pracami, nieczynne będą przystanki Orlen Arena 01 i 02 na ulicy Batalionów Chłopskich od 26 stycznia aż till grudnia 2023 roku. Autobusy linii 3, 4, 22, 24 i N1 będą kierowane objazdem ulicami Łukasiewicza i 7 czerwca 1991 r. przez przystanki Orlen Arena 03 i 04. Przeorganizowany zostanie również ruch autobusów linii 3, 4, 22, 24 i N1 w zależności od ich kierunku.