Program "Drzewa Młodych Płocczan" kontynuowany po raz siódmy

W ramach siódmej już odsłony inicjatywy zatytułowanej „Drzewa Młodych Płocczan”, w mieście Płock posadzono kolejne ekologiczne pamiątki. Al. Piłsudskiego ozdobiły nowo nasadzone lipy srebrzyste, których ilość wyniosła cztery. Przy każdym z nich zamontowano tabliczki z imionami, stanowiące swoistą dedykację dla dzieci.

Podczas ceremonii sadzenia, prezydent miasta Płock Andrzej Nowakowski wyjaśniał, że drzewa były nasadzane ze wsparciem rodziców czwórki dzieci: Agatki, Michała, Dominika i jeszcze jednego nieobecnego podczas akcji malucha. Prezydent ujawnił również plany dotyczące przyszłości programu – w tym roku ma zostać posadzonych łącznie 16 młodych drzew.

Wiadomość o kolejnym etapie projektu „Drzewa Młodych Płocczan” została opublikowana na stronie internetowej dnia 7 listopada 2023 roku o godzinie 00:00, a aktualizacji dokonano pięć minut później. Zgromadzone informacje zawierały również galerię składającą się z sześciu fotografii dokumentujących wydarzenie.

Nowakowski zaznaczył, że program ma na celu nie tylko podkreślenie rosnącej populacji płocczan, ale także przyczynienie się do ekologicznego rozwoju miasta poprzez zwiększenie jego zielonej przestrzeni. Z tego powodu, władze miasta zdecydowały się przeznaczyć kilkaset tysięcy złotych na nowe nasadzenia. Pierwsza partia drzew pojawiła się przy al. Piłsudskiego, a następne zostaną nasadzone w najbliższym czasie na ul. Rembielińskiego i Sikorskiego. Nowo posadzone drzewa to klony czerwone.

Niniejsza edycja jest już siódmą z kolei, a program jest skierowany do rodziców chcących uczcić narodziny swojego potomka przez posadzenie drzewa. W ciągu sześciu dotychczasowych edycji, na terenie Płocka posadzono już ponad 200 młodych drzew.