Incydent na płockiej ulicy: 28-latek brutalnie zaatakował seniora. Kradzież z użyciem przemocy grozi karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Niedawno doszło do niepokojącego incydentu na jednej z płockich arterii, gdzie młody człowiek zaatakował starszego pana. Jak donoszą lokalne służby mundurowe, 28-letni agresor fizycznie zaatakował 73-letniego mieszkańca miasta, celując w tył jego głowy. Próba napadu nie ograniczyła się tylko do pojedynczego ciosu – młodzieniec kontynuował brutalne bicie.

Po dokonaniu napaści, sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Nieszczęsny senior miał przy sobie saszetkę zawierającą dokumenty tożsamości oraz gotówkę w kwocie 1,5 tysiąca złotych.

W toku śledztwa funkcjonariusze Wydziału ds. Przestępczości Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Płocku zatrzymali sprawcę tego aktu przemocy. Jak informuje rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku, za ten czyn odpowiedzialny jest 28-letni mieszkaniec Płocka. Śledczy, za zgodą prokuratury, zastosowali wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, a także nałożyli zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego seniora.

28-letni agresor usłyszał już formalny zarzut kradzieży z użyciem przemocy. Za ten czyn grozi mu surowa kara – do 15 lat pozbawienia wolności.