44-latka z powiatu sierpeckiego straciła prawo jazdy za rażące łamanie przepisów drogowych

W ostatni czwartek, patrolujący drogi w okolicach Sierpca funkcjonariusze policji, dokonali kontroli drogowej, która zakończyła się konfiskatą prawa jazdy 44-letniej kierującej samochodem marki VW. Kobieta została przyłapana na przekroczeniu dozwolonej prędkości w strefie zabudowanej, rozwijając aż 101 km/h.

9 listopada, na terenie Kręćkowa, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu zatrzymali do kontroli we wspomnianego w tej sytuacji VW. Zanotowano, że kierująca nim kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym dwukrotnie – jechała 101 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Policjanci prowadzili akcję w ramach odpowiadania na zgłoszenia wpływające na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i wykorzystali do pomiaru prędkości specjalistyczny miernik.

W wyniku tej interwencji, mieszkańka powiatu sierpeckiego została pozbawiona prawa jazdy. Ustawa stanowi, że prawo to zostanie jej zwrócone po upływie trzech miesięcy. Dodatkowo, kobieta została obciążona mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Zgodnie z przepisami, na jej koncie pojawiło się także 13 punktów karnych.

Asystentka Katarzyna Krukowska z KPP w Sierpcu, apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozwagi. Przypomina, że prowadzenie pojazdu z nadmierną prędkością zagraża nie tylko kierującemu, ale również innym uczestnikom ruchu drogowego. Podkreśla, że rażące łamanie przepisów jest nie do zaakceptowania i niesie za sobą konsekwencje.