Dramatyczny weekend na drogach powiatu płockiego: trzy tragiczne wypadki w ciągu dwóch dni

W ostatni weekend, drogi powiatu płockiego stały się areną dla trzech nieszczęśliwych wypadków drogowych, które przyniosły ofiary śmiertelne. Wszystkie miały różne przyczyny, ale skutki były takie same – każdy z tych incydentów był wielką tragedią.

Policja z Płocka apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie po ostatnim weekendzie, który był pełen tragicznych wypadków. Pierwszy z nich miał miejsce 10 listopada, tuż przed godziną 17:00, w miejscowości Świerczynek (gm. Drobin). W tym wypadku, 43-letni kierowca pojazdu ciężarowego uderzył w pieszą, która niestety zmarła na miejscu z powodu odniesionych obrażeń.

Drugi wypadek wydarzył się niewiele później, w Goślicach (gm. Bielsk), gdzie 40-letnia kobieta prowadząca nissana potrąciła pieszego. Zgodnie z ustaleniami policji, mężczyzna prawdopodobnie stał przy rowerze na środku drogi. Mimo natychmiastowej hospitalizacji, 62-latek zmarł po kilku godzinach. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Kolejny wypadek miał miejsce następnego dnia w Studzieńcu (gm. Słubice). Tam, kierowca renaulta, z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn, stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w zaparkowany na polu ciągnik rolniczy z przyczepą. W wyniku tego zdarzenia uszkodzony został także betonowy mur oraz budynek gospodarczy. Niestety, mimo prób reanimacji, życia 41-letniego kierowcy nie udało się uratować.

Jak przekazała sierżant sztabowy Monika Jakubowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, każde z powyższych zdarzeń to wielka tragedia dla rodzin ofiar. W związku z tym, apeluje o zachowanie szacunku, powstrzymanie się od osądów i komentarzy. Policjanci na miejscu każdego z tych incydentów sporządzili odpowiednią dokumentację i zabezpieczyli wszystkie dowody, które pomogą ustalić ich przyczyny i okoliczności.

Policja przypomina również, że nawet chwila nieuwagi może prowadzić do tragedii na drodze. Dlatego apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i odpowiedzialności podczas prowadzenia pojazdu.