Wyjątkowe połączenie akcji krwiodawstwa i kiermaszu świątecznego w Pałacu Sanniki

Pałac w Sannikach stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się 1 grudnia. W jego murach połączona zostanie akcja krwiodawstwa z kiermaszem ozdób przeznaczonych na zbliżające się święta.

Zaproszenie do udziału w akcji, która nosi nazwę „Łączy nas krew”, skierowane jest do wszystkich chętnych przez Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Centrum, znajdujące się przy ulicy Warszawskiej 142, otworzy swoje drzwi dla darczyńców życia już od godziny 9:00 i będzie czekać na nich aż do godziny 13:00.

Aby móc ofiarować swoją krew, trzeba przede wszystkim być wypoczętym i zdrowym. Jest to absolutnie kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno dawcy, jak i osoby, która otrzyma darowane komórki krwionośne. Niezbędne jest również zachowanie pewnych zasad 24 godziny przed planowaną donacją – powstrzymanie się od spożywania alkoholu oraz ograniczenie palenia tytoniu. Wysoce polecane jest spożycie lekkiego śniadania i zwiększenie ilości wypijanej wody. Nie zapomnij także zabrać ze sobą dowodu osobistego.

Organizatorzy przewidzieli dla krwiodawców mały bonus – słodki poczęstunek jako podziękowanie za ich hojność i gotowość do niesienia pomocy innym.