Postęp prac na Podolance – otwarcie basenu z nowymi atrakcjami coraz bliżej

W obiekcie sportowo-rekreacyjnym Podolanka trwa ostatnia faza remontu, który miał pierwotnie zakończyć się w grudniu 2022 roku. Choć termin ten już minął, to jednak prace intensywnie postępują. Od kilku dni na miejscu można zaobserwować montaż wewnętrznej zjeżdżalni. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR), odpowiedzialny za prowadzenie inwestycji, utrzymuje, że basen powinien być gotowy do użytku w połowie grudnia.

Remont, którego koszt wynosi 10 milionów złotych, obejmuje gruntowną przebudowę obiektu. MOSiR planuje między innymi wymianę całej instalacji oraz armatury sanitarnej, a także modernizację szatni. Obiekt ma zostać wzbogacony o kilka nowych atrakcji. Będą to dwie zjeżdżalnie z multimedialnymi dodatkami, które będą mogły funkcjonować przez cały rok dzięki termicznej izolacji. Ponadto planowana jest część spa z jacuzzi, saunami suchymi, wanną z zimną wodą do schładzania oraz strefą relaksu i odpoczynku.

Początkowo inwestycja miała zakończyć się w grudniu 2022 roku. Wskazany termin ulegał jednak kilkukrotnym zmianom. Obecnie zaplanowano otwarcie obiektu na 15 grudnia 2023 roku. Jak zapewnia Konrad Kowal, kierownik działu marketingu w MOSiR-ze, na ten moment nie ma żadnych przeciwwskazań do dotrzymania tego terminu.

Chociaż rozpoczął się montaż zewnętrznej zjeżdżalni, nie będzie ona dostępna dla użytkowników w okresie zimowym. Na grudzień planowane jest natomiast otwarcie części basenowej oraz spa. Konrad Kowal wyjaśnia, że chcą jak najszybciej udostępnić mieszkańcom bezpieczny obiekt do użytku, dlatego dokonują częściowego odbioru. Końcowy etap modernizacji ma zakończyć się w połowie marca, jednak jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, może nastąpić to wcześniej.