Udane działania płockiej policji na froncie walki z narkotykami – trzy osoby zatrzymane

Policjanci z Komendy Miejskiej w Płocku przeprowadzili skuteczną interwencję, która zakończyła się zatrzymaniem trzech osób, u których znaleziono narkotyki. Funkcjonariusze działający w Płocku zdołali przechwycić ponad kilogram różnych środków odurzających.

Była to efektywna operacja służb zwalczających przestępczość narkotykową. W Gąbinie, funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby i skonfiskowali łącznie 1,3 kg substancji narkotycznych.

Sierżant sztabowy Monika Jakubowska z płockiej komendy szczegółowo opisuje przebieg zdarzeń: „34-letni mężczyzna został zlokalizowany i poddany kontroli drogowej przez naszych funkcjonariuszy na terenie gminy Gąbin. W jego samochodzie oraz miejscu zamieszkania, policja znalazła i zabezpieczyła między innymi marihuanę i kokainę”.

Nie tylko narkotyki były problemem tego mężczyzny. Jak się okazało, posiadał on także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. „Został mu postawiony zarzut, do którego się przyznał” – dodaje Jakubowska. „Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru”. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni później, w trakcie kolejnej kontroli w jednym z domów na terenie Gąbina, funkcjonariusze znaleźli ponad pół kilograma amfetaminy.

„Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mężczyznę oraz 35-letnią kobietę, która przyznała się do posiadania środków odurzających” – dowiedzieliśmy się w komendzie miejskiej. „Jak się okazało, kobieta była poszukiwana w związku z koniecznością odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków. Mężczyzna został zwolniony”.