Planowane roboty drogowe i zmiana organizacji ruchu w Płocku na 8 grudnia

Pragniemy poinformować, że 8 grudnia przewidziane są prace drogowe. Na ulicach Łukasiewicza i Batalionów Chłopskich wprowadzono nową organizację ruchu oraz zmianę pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach z ulicami Kazimierza Wielkiego, Nowowiejskiego, NSZ oraz 7 czerwca 1991r. Apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność i przestrzeganie nowych przepisów.

Prace drogowe wykonane zostaną również na ulicach Nizinnej, Łąckiej oraz Szkolnej, gdzie planowana jest naprawa nawierzchni drogi destruktem. Wcześniej, dokładnie 14 listopada, rozpoczęły się prace modernizacyjne na trzecim odcinku ulicy Chopina. Modernizacja dotyczy rejonu dworca autobusowego oraz skrzyżowań tej ulicy z Dworcową i Mickiewiczem, co spowodowało zmianę organizacji ruchu w tym obszarze Płocka.

Przebudowie podlegają również ulice Lasockiego i Na Skarpie. Ponadto, w nocy 8 grudnia miejskie służby były zaangażowane w działania związane z akcją „Zima”, mającą na celu zwalczanie śliskości na mostach i wiaduktach w Płocku.

W związku z otwarciem dla ruchu ulic Batalionów Chłopskich i Łukasiewicza, od 9 grudnia 2023 r. autobusy linii 3, 4, 20, 22, 24, 26, 33, 35 i N1 będą kursować stałymi trasami. W konsekwencji tego, przywrócone zostaną przystanki Orlen Arena 01 i 02 na ul. Batalionów Chłopskich oraz przystanki Hermana i Nowowiejskiego na ul. Łukasiewicza. Autobusy linii 20, 26 i 35 będą podróżować Alejami Kobylińskiego, a trasa linii 20, 26 i 35 nie będzie już prowadziła ulicami Tysiąclecia i Bielską.

W wyniku powyższych zmian, przystanek w stronę ul. Kwiatka został przeniesiony o około 100 metrów bliżej skrzyżowania z Aleją Kobylińskiego. W związku z powrotem do stałych tras na niektórych przystankach, godziny odjazdów ulegną niewielkim zmianom (od 1 do 3 minut). Nowe rozkłady jazdy obowiązujące od 9 grudnia 2023 r. będzie można znaleźć na przystankach oraz na naszej stronie internetowej.

Pragniemy przypomnieć, że służby drogowe są gotowe do natychmiastowej reakcji na wszelkie zgłoszenia dotyczące uszkodzeń jezdni, ścieżek rowerowych czy chodników. Informacje można przekazać telefonicznie do Miejskiego Zarządu Dróg (24 364 01 20 – linia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30) lub za pomocą darmowej aplikacji LocalSpot, dostępnej na telefony z systemem Android i iOS.