Nowoczesne ambulanse dla Płocka i regionu: Dar od województwa mazowieckiego

Pogotowie Ratunkowe i Transport Sanitarny w Płocku stało się właścicielem trzech nowoczesnych karetek, które zostały podarowane przez samorząd województwa mazowieckiego. Te ambulanse, marki Volkswagen Crafter typu C, są już gotowe do służby i w ciągu dwóch dni zaczną patrolować ulice Płocka, powiatu płockiego oraz okoliczne miejscowości.

W ostatnich latach, to już dwudziesta trzecia karetka przekazana przez województwo mazowieckie na rzecz płockiego pogotowia. Ogólnie rzecz biorąc, samorząd województwa zakupił 170 takich pojazdów dla różnych jednostek na terenie Mazowsza. Tym razem, te trzy ambulanse zostały ofiarowane jako część programu walki z koronawirusem.

Jedna z tych karetek będzie na stałe stacjonowała w Płocku, natomiast pozostałe dwie zostaną przekazane do oddziałów w Sierpcu i Wyszogrodzie. Marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik, podkreślił, że są to ambulanse najwyższej klasy, a ich zaawansowane wyposażenie może ratować zdrowie i życie ludzi.

Pojazdy w ciągu około dwóch dni zaczną służyć na drogach Płocka i powiatu płockiego. Starosta płocki, Sylwester Ziemkiewicz, podkreślił wagę tego wsparcia. Zaznaczył, że zdrowie mieszkańców jest priorytetem i samorząd województwa mazowieckiego wielokrotnie przeznaczał znaczne sumy na zakup niezbędnego sprzętu dla regionu. Zakup tych karetek znacząco podniesie poziom bezpieczeństwa w całym regionie.

Te specjalistyczne ambulanse są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę medyczną. Koszt jednej karetki przekracza 660 tysięcy złotych.