Niepokojące zdarzenia drogowe na terenie Płocka i powiatu płockiego podczas minionego weekendu

Podczas ostatniego weekendu, mimo intensywnych apeli oraz zwiększonej aktywności policji na drogach Płocka i okolicznych powiatów, doszło do wielu niepokojących zdarzeń drogowych. Liczni nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz dostosowanie stylu jazdy do aktualnych warunków na drodze!

W piątkowy wieczór, 8 grudnia, w miejscowości Sikorz (gmina Brudzeń Duży) miało miejsce potrącenie pieszego. Po wstępnych ustaleniach policjanci przypuszczają, że 32-letni pieszy wszedł niespodziewanie na jezdnię tuż przed nadjeżdżającym autobusem. W wyniku doznanych w skutek zderzenia obrażeń mężczyzna został przewieziony do szpitala. Autobusem kierował trzeźwy, 65-letni mężczyzna.

Rankiem soboty, 9 grudnia, w Gąbinie policjanci zatrzymali mężczyznę prowadzącego mercedesa. Badanie wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. W wyniku tego incydentu mężczyzna utracił prawo jazdy i będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem.

Tego samego dnia, około godziny 21, na skrzyżowaniu ulic Bielskiej i Królewieckiej w Płocku doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Policja ustaliła na podstawie wstępnych informacji, że 34-letni kierujący bmw nie ustąpił pierwszeństwa 29-letniemu kierującemu volkswagenem, który doznał obrażeń i został zabrany do szpitala. Kierowca bmw był nietrzeźwy – badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie, mimo wcześniejszego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez sąd.

Dwie godziny później, na płockiej ulicy Mostowej, 29-letni obywatel Turcji nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w drzewo. Został on natychmiast przewieziony do szpitala.

W niedzielę, 10 grudnia, w Drobinie doszło do kolejnego zdarzenia drogowego – 36-letni kierowca audi podczas cofania potrącił dwie kobiety w wieku 75 i 87 lat. Mężczyzna udzielił natychmiastowej pomocy poszkodowanym, które z powodu doznanych obrażeń zostały przewiezione do szpitala.

Tego samego dnia w Słupnie policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego mercedesem. Badanie wykazało obecność ponad dwóch promili alkoholu w jego organizmie. 46-letni mężczyzna był wcześniej pozbawiony prawa jazdy za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Policjanci przygotowali dokumentację dotyczącą powyższych zdarzeń oraz zebrali ślady mogące służyć do dalszych postępowań. Sprawcy będą musieli odpowiedzieć przed sądem za spowodowanie wypadków, prowadzenie pojazdów mimo sądowego zakazu oraz jazdę pod wpływem alkoholu.