Ciągłe wsparcie dla ubogich w Płocku: Kolektyw "Jedzenie Zamiast Bomb"

W mieście Płock nieustannie realizowana jest działalność pod nazwą „Jedzenie Zamiast Bomb”. Celem tej inicjatywy jest niesienie pomocy najmniej zamożnym obywatelom miasta, zwracając szczególną uwagę na osoby bezdomne, które otrzymują między innymi gorące posiłki.

„Jedzenie Zamiast Bomb”, czyli zbiorowy ruch aktywistów, prowadzi swoją działalność na terenie Płocka od prawie dekady. Ich głównym zadaniem jest organizowanie wspólnych “wydań” gorących posiłków dla osób dotkniętych problemem bezdomności i ubóstwa. Wydarzenia te mają miejsce co tydzień, w niedziele, około godziny 12:00 na skrzyżowaniu ulicy Bielskiej i pasażu Vuka Karadzica.

Nie tylko jedzenie jest pomocą jaką oferuje ten kierunek. Równie często potrzebujący dostają od nich odzież oraz artykuły higieniczne. Działalność ta opiera się o pracę wolontariuszy oraz wsparcie osób, które podzielają przekonanie, że prawa człowieka są uniwersalne, niezbywalne i nienaruszalne – tak jak to piszą w opisie swojego profilu na stronie zrzutki.

Jak podkreślają aktywiści z „Jedzenie Zamiast Bomb”, przez lata swojej działalności zdołali zorganizować wiele inicjatyw, takich jak akcja zawieszonych pryszniców i obiadów, freeshop czy darmowa pralnia z suszarnią dla osób w sytuacji kryzysu bezdomności.