Trzech młodych ludzi oskarżonych o brutalny atak maczetą na dwóch mężczyzn

Niedawny incydent, w którym zaangażowana była maczeta, zakończył się aresztowaniem trzech młodzieńców, w tym dwojga niepełnoletnich. Dwóch siedemnastolatków i 23-letni mężczyzna zostali oskarżeni o zaatakowanie i zranienie dwóch innych mężczyzn, wymagających następnie interwencji medycznej. Wszystkim trzem grozi teraz wieloletnia kara pozbawienia wolności.

Incydent zdarzył się w niedzielę, 10 grudnia. Dyżurnemu z komendy policji w Gostyninie wpłynęło zgłoszenie dotyczące napaści na dwoje mężczyzn. Według raportu, ofiarami byli 33-letni i 38-letni mężczyźni, którzy doznali obrażeń od ciosów zadanych maczetą.

– Ofiarami byli mieszkaniec powiatu gostynińskiego oraz mieszkaniec gminy Mała Wieś. Obydwaj doznali poważnych obrażeń – informuje młodszy aspirant Paweł Klimek z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Nasze patrole udzieliły im pierwszej pomocy medycznej, zanim przyjechała karetka pogotowia. Policjanci zebrali również informacje na temat napastników, co umożliwiło ich szybkie zatrzymanie. Zatrzymanymi okazali się dwaj 17-letni mężczyźni oraz jeden w wieku 23 lat – dodaje Klimek.

– Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami powiatu gostynińskiego – wyjaśnia Klimek. – Po zatrzymaniu zostali przesłuchani na komendzie w Gostyninie, gdzie złożyli swoje oświadczenia.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez prokuraturę, która zdecydowała o wprowadzeniu dozoru policyjnego dla zatrzymanych podczas trwania postępowania. Jeśli zostaną uznani za winnych, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.