Niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej skończyło się potrąceniem kobiety w Płocku

Wypadkiem drogowym zakończyła się jazda na czerwonym świetle na jednym z płockich przejść dla pieszych. Informacje przekazane przez płocką policję sugerują, że kierowca pojazdu osobowego nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, co doprowadziło do potrącenia kobiety. Nieszczęsna ofiara została natychmiast przewieziona do najbliższego szpitala.

Do tragicznego incydentu doszło w poranne godziny 14 grudnia, czyli w czwartek. Miejsce zdarzenia to przejście dla pieszych znajdujące się przy ulicy Jana Pawła II na osiedlu Podolszyce. W tym miejscu kierowca samochodu osobowego niespodziewanie potrącił przechodzącą kobietę.

Sierżant sztabowy Monika Jakubowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku podała, że według wstępnych ustaleń sprawcą był 28-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Renault. Ofiarą stała się 63-letnia mieszkanka Płocka. Kobieta z różnymi obrażeniami ciała została natychmiastowo przetransportowana do szpitala. Sprawca zdarzenia był trzeźwy w momencie wypadku.

Aktualnie policja prowadzi dochodzenie, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Pierwsze dowody i relacje świadków z miejsca wypadku sugerują, że kierowca nie przestrzegał sygnalizacji świetlnej.