Młody talent pływacki uhonorowany stypendium Fundacji Mariusza Bieńka

Tymoteusz Jóźwiak, piętnastoletni mieszkaniec powiatu płockiego, jest już posiadaczem wielu mistrzowskich trofeów. W uznaniu za jego sportowe osiągnięcia, Fundacja imienia Mariusza Bieńka przyznała mu stypendium.

Zaledwie w wieku 15 lat Tymek, pochodzący z Jordanowa w gminie Gąbin, zdobył wiele triumfów zarówno na polskim jak i międzynarodowym podwórku sportowym. Parę dni temu, reprezentując Polskę podczas Zimowych Mistrzostw Juniorów w Pływaniu, Tymoteusz ustalił nowe rekordy narodowe na dystansach 100 i 200 metrów w stylu motylkowym.

Przez ostatnie lata, ten młody pływak wielokrotnie uplasował się na najwyższych stopniach podium Mistrzostw Polski Juniorów. Reprezentując Stowarzyszenie Greens Słupno, Tymoteusz ma na swoim koncie imponującą liczbę kilkunastu rekordów.

W niedawnym czasie, Tymek otrzymał finansowe wsparcie od Fundacji Mariusza Bieńka. „Dziś miałem zaszczyt gościć Tymka i jego rodziców w starostwie. Razem z Marią Bieniek, szefową Fundacji im. Mariusza Bieńka, wręczyliśmy młodemu sportowcowi stypendium. Serdecznie gratuluję!” – powiedział Sylwester Ziemkiewicz, starosta płocki.

Warto przypomnieć, że Fundacja Mariusza Bieńka została założona w 2023 roku. Jej głównym celem jest promowanie edukacji i wspieranie rozwoju utalentowanej młodzieży.