Wypadek drogowy w okolicach Płocka: samochód uderzył w ogrodzenie

W miejscowości Staroźreby, nieopodal Płocka, wydarzyło się zdarzenie drogowe, które na pierwszy rzut oka wyglądało na poważne. Zgodnie z relacjami strażaków z lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej, samochód osobowy uderzył w ogrodzenie. Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce ostatniego dnia 2023 roku, dokładnie około 18:20.

Wskutek tego incydentu, jedna osoba doznała obrażeń. Strażacy ze Staroźreb zaznaczają, że zostali wezwani do udziału w akcji ratowniczej po otrzymaniu informacji o kolizji drogowej, podczas której jedna osoba została ranna.

Sytuację potwierdziła Komenda Miejska Policji w Płocku. Jak informuje sierżant sztabowy Monika Jakubowska, oficer prasowy KMP w Płocku, kierujący citroenem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. 21-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa łódzkiego, prawdopodobnie poruszał się zbyt szybko na panujące warunki drogowe, co doprowadziło do wypadku.

Jednak pomimo powagi sytuacji, obrażenia odniesione przez poszkodowaną osobę nie były ciężkie. Dodatkowo, jak podkreśla sierżant Jakubowska, kierujący był trzeźwy w czasie zdarzenia. Mimo to, za swoje postępowanie został ukarany mandatem karnym.