Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Łącku – 71-letni mężczyzna hospitalizowany

Na przejeździe kolejowym w miejscowości Łąck doszło do tragicznego zdarzenia drogowego, kiedy to samochód osobowy zderzył się z szynobusem. Wypadek ten miał miejsce przed godziną 10:00. Kierowca samochodu, 71-letni mężczyzna, doznał obrażeń i został natychmiast przewieziony do najbliższego szpitala.

Według dostępnych informacji, niefortunne zdarzenie miało miejsce około godziny 9:30 na przejeździe, który nie był strzeżony. Sierżant sztabowy Monika Jakubowska, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Płocku, przekazała, że kierowca citroena, mimo swojego doświadczenia za kółkiem, niestety nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. Zostało to potwierdzone przez feralne zignorowanie znaku „stop” i wkroczenie na przejazd kolejowy, co doprowadziło do katastrofalnego zderzenia z nadjeżdżającym szynobusem Kolei Mazowieckich.

Konsekwencją tego zdarzenia były poważne obrażenia doznane przez 71-letniego kierowcę, który został natychmiast przewieziony do szpitala. Zarówno on, jak i maszynista szynobusu byli na szczęście trzeźwi w momencie zdarzenia. Niemniej jednak, dodatkowe informacje ujawniły, że starszy kierowca miał wcześniej zatrzymane prawo jazdy.