71-letni mężczyzna hospitalizowany po kolizji między samochodem a szynobusem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Łącku

Na terenie miejscowości Łąck, o godzinie 10:00, nastąpiła kolizja drogowa pomiędzy pojazdem osobowym a szynobusem. W wyniku zdarzenia poszkodowany 71-letni operator samochodu został przetransportowany do placówki medycznej.

Incydent miał miejsce około 9:30 rano na niezabezpieczonym skrzyżowaniu drogi z torami kolejowymi. St. sierżant Monika Jakubowska, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Płocku, przekazała, że starszy kierowca Citroena nie dostosował swojej prędkości do obowiązujących warunków na drodze. W efekcie tego nie zdołał zatrzymać się przed znakiem „stop” i wjechał na tor kolejowy, gdzie doszło do uderzenia jego pojazdu przez nadjeżdżający szynobus Kolei Mazowieckich. Na skutek odniesionych obrażeń, mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Zarówno poszkodowany 71-latek jak i maszynista szynobusu byli na trzeźwo podczas zdarzenia. Jednakże, kierowca citroena miał zawieszone prawo do prowadzenia pojazdów.