Zasypiający za kierownicą 65-letni mężczyzna powoduje kolizję samochodową z pojazdem ciężarowym na drodze krajowej nr 60

Na drodze krajowej numer 60, w okolicach miejscowości Grabin niedaleko Płocka, doszło do groźnego incydentu drogowego. Kierujący osobowym pojazdem marki Toyota mężczyzna w wieku 65 lat nagle zasnął podczas jazdy, co doprowadziło do zderzenia z ciężarówką. W wyniku tego incydentu, który miał miejsce w środę, 17 stycznia, pojazd osobowy uderzył w tył samochodu ciężarowego.

Jak informuje sierżant sztabowy Monika Jakubowska, rzeczniczka prasowa Komendy Policji w Płocku, pojazdem ciężarowym marki Man z przyczepą sterował 46-letni mężczyzna. Na szczęście okazało się, że obaj kierowcy nie znajdowali się pod wpływem alkoholu w czasie zdarzenia.

Konsekwencje kolizji były poważne dla 65-letniego kierowcy toyoty, który doznał obrażeń wymagających hospitalizacji. Na chwilę obecną ruch na drodze krajowej nr 60 odbywa się już bez żadnych utrudnień, jakie mogły wynikać z wcześniejszego wypadku.