Niezapowiedziana przerwa w dostawie ciepła w Płocku dotyka lokatorów kilku bloków

W sercu zimy, bez przewidzenia, kilka bloków mieszkalnych w Płocku musi radzić sobie z problemem zimnych kaloryferów. Mieszkańcy budynków z ulic Gałczyńskiego i Słowackiego, jak również innych mieszkańców osiedla Skarpa, nie mają dostępu do ciepła od kilkudziesięciu godzin. Przyczyną tego stanu rzeczy jest awaria.

Choć pogoda wyraźnie łagodnieje i nie borykamy się już z mroźnymi temperaturami poniżej zera, to brak ogrzewania w połowie stycznia niewątpliwie nadal stanowi niemały problem. Tym bardziej że sytuacja ta utrzymuje się już przez ponad 24 godziny.

Przedstawiciel Fortum, firma odpowiedzialna za dostawy ciepła, wyjaśnił że awaria spowodowana była uszkodzeniem sieci ciepłowniczej. W wyniku tego na dwóch odcinkach rur wystąpiło rozszczelnienie. By przywrócić prawidłowe działanie sieci, konieczne było wyjęcie dwóch uszkodzonych odcinków, ich naprawa oraz ponowne zamontowanie – informuje Jacek Ławrecki, przedstawiciel Fortum.

Proces naprawy jest skomplikowany i czasochłonny. Jak tłumaczy Ławrecki, w celu dostania się do uszkodzonych fragmentów rur, konieczne było wykonanie trzymetrowego wykopu. Pierwotnie firma przewidywała, że awaria zostanie usunięta w środę, jednak na podstawie ostatnich doniesień, naprawa ma zostać zakończona dnia 25 stycznia o godzinie 16:00.