Rozmowy na temat przyszłości chemii podczas 30. edycji sympozjum w Płocku

Obecnie w oddziale Politechniki Warszawskiej zlokalizowanym w Płocku ma miejsce trzydziesta edycja sympozjum pod nazwą „Chemia”. Jest to okazja do spotkań i wymiany myśli dla przedstawicieli sektora chemicznego, którzy po raz trzydziesty zgromadzili się w tym mieście. Tematem przewodnim bieżącej edycji jest pytanie, jakie wyzwania stoją przed branżą oraz jakie nowoczesne rozwiązania mogą pomóc w ich pokonaniu.

Konferencja ma swoją siedzibę w budynku płockiego oddziału Politechniki Warszawskiej i cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników – jest ich blisko 450. W tym roku liczba ta jest wyjątkowo duża, co potwierdza znaczenie tego wydarzenia dla branży chemicznej. Jednym z głównych zagadnień, które poruszane są podczas bieżącej edycji, jest pytanie „Czy istnieje wzór na chemię przyszłości?”. To właśnie pod tym hasłem odbywa się tegoroczne spotkanie, a honorowym gospodarzem jest ORLEN S.A.

Podczas rozmów prowadzonych w murach Politechniki Warszawskiej, uczestnicy poruszają kwestie związane z transformacją energetyczną, perspektywami dla energii wodorowej i atomowej oraz z problematyką ochrony środowiska. Szeroki zakres tematów pokazuje, jak wiele wyzwań stoi przed branżą chemiczną teraz i w najbliższej przyszłości.