Nieudane rajdy złodziei – policja zatrzymuje sprawców licznych kradzieży

Siły policyjne odnoszą sukcesy w walce z przestępczością. Ostatnio udało im się zatrzymać grupę młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o realizację wielu kradzieży na terenie kilku województw. Zdaniem oficera prasowego zarówno osób, jak i miejsca popełnionych przestępstw jest coraz więcej, co sugeruje, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Wszystko rozpoczęło się tydzień temu, gdy do Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży sklepu. – W wyniku naszych działań dowiedzieliśmy się, że ten sam sklep padł ofiarą kradzieży również na terenie miasta Sierpca – mówi asp. Katarzyna Krukowska z KPP Sierpc. Okazało się, że nieznani sprawcy działali metodą, która była identyczna za każdym razem.

– Podczas gdy jeden ze złodziei pozostawał w samochodzie parkującym przed sklepem i był w stałej łączności z drugim, ten drugi włamywał się do sklepu. Tam wypełniał koszyk różnymi produktami – tłumaczy Krukowska. – Następnie wykorzystywał moment nieuwagi personelu sklepu i opuszczał budynek przez wejście, ominąwszy kasę.

Później łup szybko przekazywany był do samochodu, a sprawcy uciekali bez zostawiania jakichkolwiek śladów. Dzięki zdecydowanym działaniom policji udało się zidentyfikować podejrzane osoby i ustalić, jakiego typu pojazd mogli używać podczas swoich przestępczych wypraw. W efekcie w ostatnim tygodniu udało się zatrzymać jednego z członków tej grupy.