Za posiadanie dużej ilości narkotyków dwójce mieszkańców Płocka grozi 10 lat więzienia

W Płocku, funkcjonariusze policji przeprowadzili udaną akcję, która zakończyła się zatrzymaniem dwóch osób podejrzanych o powiązania z handlem narkotykami. Zgodnie ze wstępnym ustaleniami, mogą oni spędzić nawet 10 lat za kratami. Jak podaje sierżant sztabowy Monika Jakubowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku, zatrzymani są mieszkańcami tego miasta i na podstawie dotychczasowych informacji, mogli mieć związki z przemytem narkotykowym. Po niezapowiedzianej inspekcji w miejscu ich zamieszkania, te podejrzenia okazały się być prawdziwe.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanych, policja znalazła i skonfiskowała około 400 gramów różnego rodzaju narkotyków. Wśród nich były takie substancje jak kryształ, amfetamina, marihuana oraz tabletki ecstasy.

Zatrzymani to 32-letni mężczyzna oraz 29-letnia kobieta – informuje Jakubowska. Sąd postanowił zastosować wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt, natomiast kobieta została objęta policyjnym nadzorem.

Jeśli zostaną skazani za posiadanie dużej ilości narkotyków, jak również za udzielanie substancji odurzających, zarówno mężczyzna, jak i kobieta mogą spędzić w więzieniu do 10 lat.