Kierujący radiowozem funkcjonariusz ukarany za wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych

Na platformie społecznościowej pojawiło się nagranie, na którym widać radiowóz przeprowadzający manewr wyprzedzania tuż przed oznakowanym przejściem dla pieszych. Bezpośrednio po zauważeniu tego zdarzenia, służby policyjne rozpoczęły dochodzenie mające na celu identyfikację kierującego pojazdem policjanta. Ustalono, że zdarzenie miało miejsce w miejscowości Czermno gm. Gąbin i odpowiedzialny za nie jest jeden z funkcjonariuszy stacjonujących w Komisariacie Policji w Gąbinie.

Kiedy tylko ustalono tożsamość kierowcy, wymierzono mu karę za popełnione wykroczenie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjant musiał zapłacić mandat w wysokości 1500 zł oraz otrzymał 15 punktów karnych do swojego konta. Wszystko to było zgodne z aktualnym taryfikatorem

W odniesieniu do tej sytuacji, Komendant Miejski Policji w Płocku podjął decyzję o wszczęciu dodatkowych czynności wyjaśniających. Może to skutkować dalszymi konsekwencjami dyscyplinarnymi dla funkcjonariusza. Sytuacja ta powinna posłużyć jako przestroga dla wszystkich kierowców, przypominając, że wszyscy są równi wobec prawa i muszą ponieść konsekwencje za swoje błędy. W przypadku funkcjonariuszy policji, odpowiedzialność za takie wykroczenia jest podwójna.