60-letni kierowca pod wpływem alkoholu spowodował kolizję w Płocku

W Płocku doszło do zdarzenia drogowego, które mogło mieć tragiczne skutki. Został zatrzymany przez lokalną policję 60-letni mężczyzna, który będąc nietrzeźwym, spowodował kolizję na drodze. Mężczyzna próbował zmienić pas ruchu, co doprowadziło do wypadku. Teraz czeka go proces sądowy.

Pomimo wielokrotnie powtarzanego ostrzeżenia „Jeśli piłeś, nie jedź”, niektóre osoby decydują się na ryzykowne działania. Takim przykładem jest właśnie 60-latek z Płocka, który pod wpływem alkoholu stworzył zagrożenie na ulicy Wyszogrodzkiej.

Sierżant sztabowy Monika Jakubowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku, podaje, że kierujący citroenem 60-latek, chcąc zmienić pas ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy peugeota w wieku 40 lat. Na szczęście, pomimo powagi sytuacji, nikt nie został poważnie ranny.

Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy citroena. Jakubowska jest przekonana, że to stan nietrzeźwości mężczyzny bez wątpienia przyczynił się do zaistniałej kolizji.

60-latek po całym zdarzeniu stracił prawo jazdy. Teraz będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz stworzenie sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.