Oblicze miejskiej anarchii – dewastacja pojazdów na osiedlu. Mieszkańcy organizują poszukiwania sprawców i ogłaszają nagrodę

Zdarzenie, które wstrząsnęło mieszkańcami osiedla Łukasiewicza miało miejsce nocą z 10 na 11 lutego. Wiele samochodów zaparkowanych na ulicach Zgliczyńskiego, Królowej Jadwigi i Batalionów Chłopskich zostało zniszczonych przez tajemniczego wandala lub grupę wandali. To nie jest pierwsza sytuacja tego rodzaju w tej lokalizacji, co sugeruje, że może to być działanie celowe.

Nasz informator doniósł o akcie huligaństwa, który miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę (10-11 lutego). Jednakże, nasze śledztwo wykazało, że to nie był jedyny incydent tego typu w tej okolicy.

„Niezidentyfikowany sprawca lub grupa sprawców porysowała wiele samochodów przy użyciu ostrego przedmiotu. Sprawę zgłoszono odpowiednim służbom” – powiadomił nas nasz czytelnik za pośrednictwem wiadomości e-mail.

Podczas naszej wizyty na miejscu zdarzenia, napotkaliśmy kilka samochodów z widocznymi uszkodzeniami w postaci głębokich rysek ciągnących się wzdłuż całej długości pojazdów. Odbyło się to podczas godzin pracy, co sugeruje, że niektórzy poszkodowani mogli odprowadzić swoje pojazdy do miejsc pracy pomimo widocznych uszkodzeń spowodowanych kluczem, gwoździem lub śrubokrętem.