Komunikat o zakończeniu problemu z ogromnymi kałużami na wysokości stacji PKP przy ulicy Otolińskiej w Płocku

Właściciele aut i mieszkańcy Płocka, korzystający z ulicy Otolińskiej na wysokości dworca PKP, nie będą już musieli borykać się z problemem olbrzymich kałuż. Z naszych informacji wynika, że na tym obszarze zostanie wykonane odwodnienie. Pomimo faktu, że teren ten należy do PKP, a nie do miasta, to zadanie zostanie podjęte – informuje Hubert Woźniak, rzecznik prasowy ratusza.

Planowane jest wykonanie systemu odwodnieniowego na ulicy Otolińskiej w Płocku, konkretnie na terenie znajdującym się na wysokości parkingu przy stacji PKP. Po każdym opadzie deszczu, na tym obszarze gromadzi się ogromna kałuża, która przeszkadza w poruszaniu się zarówno pieszym, jak i rowerzystom. Mimo że teren ten jest własnością PKP, płocki ratusz podejmie się realizacji tego zadania jeszcze w tym roku. Jak jednak podkreśla Hubert Woźniak – jest to teren należący do PKP.

– Warunki na tym terenie są kiepskie. Nie da się ukryć, że mamy tutaj do czynienia z krajobrazem przypominającym powierzchnię księżyca. To jest problem PKP, my nie mamy możliwości ingerencji na tym terenie, ponieważ nie jest on naszą własnością. Możemy jedynie zainstalować mały kolektor, niewielkie odwodnienie liniowe, które będzie odprowadzać wodę spływającą na naszą ulicę do miejskiej kanalizacji. Ale zaznaczam jeszcze raz, że to inwestycja, którą powinien przeprowadzić właśnie ten państwowy podmiot – wyjaśnia.

Po każdych opadach deszczowych chodnik przy Otolińskiej staje się nieprzebywalny. Mieszkańcy są zmuszeni do chodzenia po ulicy, a także mają problemy z parkowaniem – skarżą się.