Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa: Nowe, przystępne cenowo mieszkania dla mieszkańców regionu płockiego

Rozpoczęcie działalności Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) stało się światełkiem w tunelu dla tych, którzy w regionie płockim nie są zdolni do zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Te osoby, mimo braku możliwości uzyskania wsparcia finansowego od banków, posiadają jednak zdolność do regularnego pokrywania kosztów wynajmu nieruchomości. Dla takich właśnie osób SIM może okazać się prawdziwym wybawieniem.

SIM Północne Mazowsze, ze swoją siedzibą w Ciechanowie, to podmiot zajmujący się budownictwem społecznym. Jego głównym celem jest tworzenie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu dla osób o ograniczonych możliwościach finansowych.

Projektowane domy będą zlokalizowane na terenach, które są własnością wspólników SIM Północne Mazowsze. Wśród nich są takie gminy i miasta jak Sierpc, Ciechanów, Czernikowo, Baboszewo, Glinojeck, Płońsk, Pułtusk oraz Załuski.

W ramach pierwszego etapu inicjatywy przewidziano budowę aż 1070 mieszkań o średniej powierzchni wynoszącej 50 metrów kwadratowych. Rozkład budowli ma być następujący: 150 mieszkań w Sierpcu, 500 w Ciechanowie, 60 w Baboszewie, 40 w Załuskach, po 60 w Glinojecku oraz Płońsku, 160 w Pułtusku i 40 w Czernikowie.