Niespodziewany intruz mieszkańca Płocka: Nietoperz w łazience!

Podczas gdy większość z nas spodziewałaby się niezapowiedzianych gości na progu, pewien mieszkaniec Płocka musiał poradzić sobie z niespodziewanym, skrzydlatym intruzem ukrytym w swojej łazience. Strażnicy miejscy, którzy byli wezwani na miejsce, nie byli obcy dla takich interwencji, potwierdziła Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku.

Ta niecodzienna sytuacja miała miejsce w bloku mieszkalnym przy ulicy Narodowych Sił Zbrojnych. W piątek około godziny 19:30, kobieta z trzeciego piętra tego budynku zwróciła się o pomoc do Straży Miejskiej. Znalazła nietoperza ukrytego w kącie swojej łazienki – relacjonuje Głowacka.

Na prośbę o pomoc odpowiedziało EkoPatrol, który wysłał swoich funkcjonariuszy na miejsce. Kobieta, będąca w domu tylko z małym dzieckiem, nie wiedziała co zrobić z nietoperzem. Strażnicy zdołali jednak złapać i uwolnić zwierzę – dodaje rzeczniczka straży miejskiej.

Nietoperze są gatunkiem chronionym i nie wolno im wyrządzać jakiejkolwiek krzywdy, ani ich dotykać. Jeżeli znalezienie nietoperza w domu wywołuje u nas obawy, zaleca się zamknąć go w jednym pomieszczeniu i powiadomić odpowiednie służby.

Głowacka przypomina również o innym incydencie, który miał miejsce w sobotę. Strażnik miejski otrzymał zgłoszenie o sarnie biegającej na ulicy Dworcowej. Przestraszone zwierzę zostało złapane na ulicy Dojazd i bezpiecznie przetransportowane do lasu – podsumowuje rzecznik straży miejskiej.