Młodzi przedszkolacy stawią czoła rywalizacji sportowej podczas Mistrzostw Mazowsza Przedszkolaków

Szykuje się niecodzienne wydarzenie dla najmłodszych miłośników sportu. W marcu na terenie Płocka odbędą się specjalne zawody dla przedszkolaków, nazwane Maluchowe Mistrzostwa. Jest to inicjatywa mająca na celu popularyzację aktywności fizycznej wśród dzieci w wieku przedszkolnym.

Damian Falkowski, główny organizator imprezy, podkreśla, iż zamierzeniem jest nie tylko promocja sportu, ale również pokazanie, jak radość i satysfakcję może przynieść uczestnictwo w rywalizacji. Wszystko będzie miało formę zabawy, aby dostarczyć najmłodszym uczestnikom jak najwięcej pozytywnych doświadczeń.

Przedszkola z całego regionu wezmą udział w zawodach, które odbędą się na boisku bocznym ORLEN Stadionu, znanym także jako „balon”. Dni rywalizacji to 7, 19 i 22 marca. Na drodze przedszkolaków staną różnorodne zadania związane z różnymi dyscyplinami sportowymi.

Nikt jednak nie opuści miejsca zawodów z pustymi rękami. Każdy z uczestników otrzyma od organizatorów drobne upominki, medale i dyplomy. Dodatkowo przewidziano całą gamę atrakcji towarzyszących, takich jak strefy animacji czy malowania twarzy.

Przy organizacji tego niecodziennego wydarzenia współpracuje wiele instytucji i organizacji. Zarówno FutbolGang, jako partner merytoryczny, jak i POZPN czy Szkoła Podstawowa nr 1 w Płocku mają swój udział w realizacji projektu. Cieszy się on także wsparciem Samorządu Województwa Mazowieckiego, a honorowym patronatem zaszcycił go Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.