Zakłócenia w ruchu trwają: Transport kolejowy przy ulicy Otolińskiej dalej nieczynny

Rozpoczęte prace konserwacyjne przy przejeździe kolejowym na ulicy Otolińskiej nie zostały zakończone na czas i wymagają dodatkowego czasu. Z tego powodu, przejazd musi pozostać zamknięty na nieokreślony czas.

Wstępnie przewidywano, że robotnicy kolejowi skończą naprawy i usprawnienia do końca weekendu. Przejeżdżka przy ulicy Otolińskiej była nieprzejezdna od popołudnia w piątek, a plan zakładał jej ponowne otwarcie o 4:00 w poniedziałek. Niestety, rzeczywistość okazała się inna. Zdiagnozowano szereg dodatkowych punktów wymagających interwencji.

– Zauważyliśmy konieczność wykonania większego zakresu prac naprawczych, co wiąże się z eliminacją bieżących usterek – przejazdu wzdłuż ulicy Otolińskiej w Płocku – informuje Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej Urzędu Miasta. – W związku z tym, przedłużamy okres zamknięcia tej części drogi. Planowany termin wznowienia normalnego ruchu kołowego zostanie określony nie później niż 19.03.2024 – dodaje.

Na chwilę obecną nie jest znana dokładna data przywrócenia normalnego ruchu na przejeździe w bieżącym tygodniu.

Przypomnijmy, że pierwotne plany przewidywały czasowe zamknięcie przejazdu także podczas nadchodzącego weekendu, tj. między 22 a 25 marca.

Kierujący pojazdami zmuszeni są do korzystania z trasy objazdowej prowadzącej ulicami Targową, Pasternakiewicza oraz Graniczną.