Eksplozja niedaleko Płocka: jedna osoba ranna i ogromne straty materialne

Zastraszający incydent z udziałem eksplozji miał miejsce w jednym z budynków położonych w niewielkiej odległości od Płocka. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba doznała obrażeń. Na miejsce natychmiast skierowano kilka jednostek straży pożarnej, które podjęły interwencję.

Dramat rozegrał się w małej miejscowości Brudzeń Duży, kiedy to wtorek 2 kwietnia około godziny 21:25 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wybuchu kotła centralnego ogrzewania. Zgłoszenie to było sygnałem do natychmiastowej akcji ratowniczej.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że działania ratunkowe są już prowadzone przez jednostkę OSP Bądkowo Kościelne. Obrażenia odniosła jedna osoba, która w momencie wybuchu znajdowała się w kotłowni. Poszkodowany został szybko ewakuowany z budynku, gdzie na zewnątrz udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie został przekazany załodze pogotowia i przewieziony do szpitala – relacjonują strażacy z OSP Sikórz.

Działania straży pożarnej nie zakończyły się jednak na udzieleniu pomocy poszkodowanej osobie. Pożar, który wybuchł w wyniku eksplozji, został szybko ugaszony. Następnie budynek poddano dokładnym badaniom za pomocą kamery termowizyjnej i detektora gazów, aby wykluczyć możliwość ponownego zagrożenia.

W akcji ratunkowej uczestniczyły dwa zastępy PSP Płock, dwa wozy OSP Bądkowo Kościelne i jeden OSP Sikórz. Na miejscu obecna była także karetka pogotowia oraz policja.