32-letni mieszkaniec Płocka zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków – grozi mu do 10 lat więzienia

Pracownicy Komisariatu Policji w Płocku przyczynili się do zatrzymania 32-letniego mieszkańca, którego powiązano z handlem narkotykami. Po zakończeniu procesu postępowania karnego, mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet do 10 lat.

Na skutek działalności operacyjnej prowadzonej przez policjantów z Płocka, udało im się wyśledzić i namierzyć jednego z mieszkańców płockiego osiedla Podolszyce, podejrzewanego o udział w przestępstwach narkotykowych. Bez zapowiedzi, dnia 2 kwietnia, postanowili zrealizować nieplanowaną wizytę u 32-latka.

Po przeprowadzeniu kontroli, funkcjonariusze odnaleźli przy mężczyźnie niemal 650 gramów substancji psychotropowej znanej jako mdma (ecstasy). Na skutek tych ustaleń, podejrzany został natychmiast zatrzymany. Wobec niego wysunięto zarzuty dotyczące posiadania dużej ilości narkotyków. Prokuratora podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. W przypadku uznania winy 32-latka, za posiadanie substancji odurzających będzie mu groziło do dekady pozbawienia wolności.