Andrzej Nowakowski ponownie na stanowisku prezydenta, mimo mniejszego poparcia

Zostały ogłoszone oficjalne dane z wyborów prezydenckich po przeliczeniu głosów we wszystkich komisjach wyborczych. Jak informowaliśmy wcześniej, aktualny prezydent, Andrzej Nowakowski, utrzymał swoje stanowisko, triumfując w pierwszym etapie z wynikiem 52,45%.

Pomimo zwycięstwa, zauważalny jest spadek poparcia dla Nowakowskiego w porównaniu do poprzednich lat. Mimo to, aplikant na kolejną kadencję na stanowisku prezydenta, zwyciężył już w pierwszej rundzie wyborów samorządowych.

Kolejne miejsca na podium zajęli Piotr Uździcki z wynikiem 25,52% oraz Tomasz Kominek z 9,87%. Wśród kandydatów znalazła się również Wiesława Rybicka-Bogusz z Lewicy, która zdobyła 6,42% głosów. Na liście znalazł się również Marek Tucholski reprezentujący Konfederację i Bezpartyjnych z wynikiem 5,57%.

Kwestią godną odnotowania jest stopniowy spadek poparcia dla prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. W roku 2018 kandydat reprezentujący Koalicję Obywatelską zdobył 60,56% głosów, co przekładało się na 31 268 wyborców. Obecnie liczba ta spadła do 22 240, co oznacza utratę poparcia ponad 9 tysięcy wyborców.