Pijany kierowca BMW uciekał przed policją, atakował funkcjonariuszy i próbował ich przekupić

W wyniku interwencji drogowej, policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który był odpowiedzialny za spowodowanie kolizji. Mężczyzna, oprócz bycia agresywnym wobec służb mundurowych, spróbował również przekupić ich. Badania wykazały, że był pod wpływem alkoholu.

Zgłoszenie dotyczące prawdopodobnie nietrzeźwego kierowcy powodującego kolizję, wpłynęło do dyżurnego lokalnej jednostki policji. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano patrol mundurowych.

Jak relacjonuje aspirant Katarzyna Krukowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, sprawca kolizji poruszał się po niewłaściwej stronie jezdni swoim BMW, co doprowadziło do kolizji z innym pojazdem. W toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Policjanci odnotowali również obecność alkoholu w organizmie 31-latka, jednak ten odmówił poddania się badaniu alkomatem. W związku z tym pobrano od niego próbkę krwi do dalszych badań.

W trakcie interwencji, mężczyzna wykazał się agresją wobec funkcjonariuszy, obrażając ich i naruszając ich nietykalność cielesną. Próba przekupienia policjantów stanowiła kolejne przestępstwo, które dodano do listy zarzutów postawionych 31-latkowi. Mężczyzna przyznał się do wszystkich pięciu zarzutów, na co wskazuje zgromadzony materiał dowodowy – dodaje rzecznik KPP Sierpc.

Prokurator, uwzględniając wniosek straży miejskiej, zastosował w stosunku do sprawcy środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego. Teraz dalsze losy mężczyzny leżą w rękach sądu.