Muzeum Mazowieckie w Płocku serdecznie zaprasza na bezpłatne zwiedzanie w ramach Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Ze szczególną przyjemnością pragniemy poinformować, że Muzeum Mazowieckie w Płocku otwiera drzwi dla wszystkich zainteresowanych, oferując bezpłatne zwiedzanie swoich wszystkich oddziałów. Niezapomniane chwile pełne kultury i historii czekają na Państwa już 10 i 11 maja. Ta wyjątkowa okazja to część XI edycji ogólnopolskiej akcji, zatytułowanej Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2024.

Akcja ma za zadanie promować różnorodne projekty, które udało się zrealizować dzięki wsparciu finansowemu pozyskanemu z Unii Europejskiej. Wśród tych miejsc znajduje się uroczy płocki art déco, Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego położony w malowniczym Wiączeminie Polskim, czy Etnografia – Muzeum Mazowieckie w Płocku (Spichlerz). Ciekawa wystawa „X wieków Płocka” również zawdzięcza swoje powstanie w dużej mierze funduszom unijnym. Na te i wszystkie inne ekspozycje zaprasza ze szczegółami grono muzealników.

W dniach 10 maja (piątek) oraz 11 maja (sobota), zwiedzający będą mieli możliwość wejścia do każdego oddziału muzeum bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Dzięki temu Muzeum Mazowieckie aktywnie uczestniczy w obchodach dwudziestej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Nie zapominamy również o tym, że w sobotę, 11 maja, o godzinie 13, na ulicy Kolegialnej 6, odbędzie się wernisaż wystawy „Ofiary zbrodni w Ponarach pod Wilnem 1941-1944”. Serdecznie zapraszamy!