Muzeum Mazowieckie w Płocku otwiera swoje drzwi dla zwiedzających za darmo w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich

10 i 11 maja to wyjątkowe dni dla Muzeum Mazowieckiego w Płocku, które w tych dniach otworzy swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych, całkowicie bezpłatnie. To unikalna okazja do odkrycia piękna płockiego art déco oraz odwiedzenia Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim. Ponadto, zaprasza również do zwiedzania oddziału Etnografii oraz wystawy „X wieków Płocka”. Całość jest częścią XI edycji ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich, która odbywa się w 2024 roku.

Ta inicjatywa ma na celu promowanie projektów, które zostały zrealizowane dzięki finansowemu wsparciu od Unii Europejskiej. Właśnie dzięki funduszom UE udało się stworzyć wyżej wymienione miejsca, które teraz są prawdziwymi perełkami regionu. Zarówno 10 maja (piątek), jak i 11 maja (sobota), wejście do każdego oddziału muzeum będzie bezpłatne. Tym samym, Muzeum Mazowieckie czyni swój wkład w obchody 20. Rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w wernisażu wystawy „Ofiary zbrodni w Ponarach pod Wilnem 1941-1944”. Wydarzenie odbędzie się 11 maja, o godzinie 13:00, w kamienicy MMP przy ulicy Kolegialnej 6.