Aktualizacja stanu modernizacji dróg w Płocku – 27 maja

Z przyjemnością informujemy o naszych planach dotyczących prac drogowych zaplanowanych na dzień 27 maja. Prace te obejmują różne części miasta, a ich celem jest poprawa naszej infrastruktury drogowej.

Na początku dnia, prace będą prowadzone na rondzie 19 PP IM. ODSIECZY LWOWA – miejsce to poddane zostanie naprawie. Następnie przeniesiemy się na ulicę Przemysłową, gdzie rozpoczniemy modernizację kolejnego jej odcinka. O godzinie 8:00 rano, ten fragment ulicy zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu od centrów handlowych do skrzyżowania z ulicą Rutskich. Chociaż przejazd będzie niedostępny, nadal będzie możliwy dojazd do działających w tym obszarze placówek handlowych. Szacujemy, że prace na tym odcinku trwają około trzy miesiące.

Kolejnym punktem naszego planu jest ulica Chopina, gdzie przystąpimy do modernizacji trzeciego odcinka tej drogi. Rejon dworca autobusowego i skrzyżowania z ulicami Dworcową oraz Mickiewiczem zostanie objęty pracami remontowymi. To spowodowało zmianę organizacji ruchu w tej części Płocka. 17 kwietnia drogowcy zamknęli fragment ulicy Chopina, znajdujący się między skrzyżowaniem z ulicą Mickiewiczem a ulicą Obrońców Płocka 1920 roku. Mimo to, wymienione skrzyżowania nadal pozostają dostępne, tak samo jak reszta drogi.

28 maja 2024 r., po zakończeniu prac na wspomnianym odcinku, drogowcy całkowicie zamkną przejazd na aktualnie modernizowanej części od banku do skrzyżowania z ulicą Obrońców Płocka. Następnego dnia, tj. 28 maja 2024 r., w ramach kolejnego etapu przebudowy ulicy Chopina, zamknięta zostanie dla ruchu jej południowa jezdnia wraz ze skrzyżowaniami z ulicami Mickiewiczem i Dworcową. Z tego powodu, od wczesnych godzin porannych 28 maja 2024 r. obowiązywać będą tymczasowe zmiany tras i przystanków dla autobusów linii 20 i 26 oraz linii podmiejskich 100 – 112 i 140.

Autobusy tych linii będą kursować z pominięciem niektórych przystanków, w tym ulicy Dworcowej i przystanku Chopina, szkoła. Zamiast tego, pojazdy te przejadą przez ulicę Otolińską i przystanek Kołłątaja. Z powodu tych zmian, przystanki na ulicach Dworcowej i Mickiewicza przy skrzyżowaniu z ulicą Chopina będą nieczynne. Wszystkie szczegóły dotyczące zmian znaleźć można poniżej.