Nadchodzący XVI Jarmark Tumski przyczyną zmian w organizacji ruchu w Płocku

Przygotowania do nadchodzącej, szesnastej edycji Jarmarku Tumskiego, płockiej uroczystości dedykowanej kolekcjonerom, sztuce i kulturze, zaczynają wpływać na codzienne funkcjonowanie miasta. Już w najbliższy weekend mieszkańcy i odwiedzający będą musieli przygotować się na ograniczenia w ruchu drogowym w śródmieściu.

Jarmark Tumski zaplanowany jest na najbliższy piątek. Wówczas to do Płocka zjadą setki kolekcjonerów, pragnących pokazać swoje unikalne kolekcje. Przybyli będą mieli okazję skosztować lokalnych potraw oraz piwa warzonego przez małe browary. Stoiska handlowe pojawią się na Starym Rynku, ulicy Grodzkiej i wzdłuż całej ulicy Tumskiej. Z tego powodu konieczna staje się reorganizacja ruchu już od piątku 31 maja.

– Piątek 31 maja przyniesie zamknięcie ulicy Kościuszki na odcinku od placu Narutowicza do placu Obrońców Warszawy. Dostępność do nieruchomości pozostanie niezmieniona. Skrzyżowanie Kościuszki z pl. Obrońców Warszawy oraz pozostały odcinek tej ulicy prowadzący do placu Dąbrowskiego będzie nadal przejezdny – informuje urząd miejski. Dodatkowo zamknięta zostanie część ul. Mostowej – od skweru z figurą Matki Boskiej do placu Narutowicza. Jeden z pasów ruchu zostanie przekształcony w strefę parkingową dla wystawców. Dojazd do ulicy Rybaki i dalej na Sobótkę pozostaje możliwy.

Zmiany dotkną również Stary Rynek, gdzie liczba miejsc parkingowych ulegnie redukcji. – Parkingi otaczające centralną część placu zostaną wyłączone z użytkowania. Na ich miejscu pojawią się stragany handlowców. Pierwsze z nich mogą już pojawić się w czwartek wieczorem – wyjaśnia urząd miejski. Tymczasowa reorganizacja ruchu w okolicy starówki potrwa od poranka w piątek 31 maja aż do poniedziałku 3 czerwca. Urząd miejski zapewnia jednak, że przed porannym szczytem komunikacyjnym ruch wróci do normy.