Plan rozwoju parku z fontanną za ponad milion złotych, odpowiadając na potrzeby mieszkańców

Gdy plany zostaną zrealizowane, park w gminie Stara Biała nieopodal Płocka stanie się nowym obszarem rekreacyjnym dla lokalnej społeczności. Umowa dotycząca przekształcenia terenów przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wyszynie została już podpisana między gminą a wykonawcą. Na powierzchni powyżej 2,5 tys. mkw. ma powstać niewielki park, w którym znajdzie się fontanna.

Urząd Gminy Stara Biała poinformował, że kontrakt na realizację inwestycji o wartości 1 303 800 zł został przyznany firmie Budomont z Maszewa Dużego.

Zaplanowano tu różnorodne atrakcje: plac zabaw, strefę z urządzeniami siłowni na świeżym powietrzu oraz miejsce przeznaczone do odpoczynku i relaksu ze specjalnymi leżakami i fontanną. Dodatkowo, przewidziano utworzenie ścieżek dla pieszych, nasadzenia zieleni oraz montaż oświetlenia parkowego.

Zgodnie z planem, całość prac powinna być zakończona do końca sierpnia 2024 r. Środki na realizację tego projektu pochodzą z Funduszu Sołeckiego w Wyszynie.

Dodatkowo, warto przypomnieć, że miesiąc temu informowaliśmy o planach budowy nowego pomostu, parku, sceny, strefy wypoczynkowej i placu zabaw w Maszewie Dużym, co stanowi kolejny element rozwoju gminy Stara Biała.

Projekt ten obejmuje przebudowę obecnego zbiornika wodnego z umocnieniem brzegów oraz budowę niewielkiego pomostu. Przewiduje się utworzenie zielonej przestrzeni z zadaszoną sceną, strefą wypoczynkową z boiskiem do siatkówki plażowej, miejscem do ćwiczeń dla dorosłych oraz szerokim terenem do zabaw dla dzieci.

Plan ten jest uzupełniony o parkową zielenie i alejki spacerowe wraz z oświetleniem. Pomysł na zagospodarowanie powstał dzięki inicjatywie mieszkańców Maszewa Dużego, natomiast finansowane są ze środków Funduszu Sołeckiego.