Płock staje się epicentrum sportów ekstremalnych: Mistrzostwa Polski Parkour już za kilka dni

W mieście nad Wisłą, Płocku, jakiś czas później ma miejsce wyjątkowy event sportowy. Planowany jest szereg dodatkowych atrakcji zapewniających rozrywkę dla całej rodziny. Wszystko to związane jest z nadchodzącym wydarzeniem sportowym – Mistrzostwami Polski Parkour. Co najważniejsze, wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny!

Impreza ta zaplanowana jest na weekend i skierowana jest zarówno do młodszych, jak i starszych miłośników parkour. W dniu 8 czerwca, sobotę, odbędzie się główne wydarzenie – Parkour Games 2024. Jest to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń parkour w Polsce w tym roku.

Adrian Fabrykiewicz, który stoi za organizacją tego wydarzenia, podkreśla znaczenie Płocka na mapie tego rodzaju aktywności w Polsce. Pierwszy dzień będzie dedykowany dzieciom, natomiast drugi – osobom dorosłym, które ukończyły 16 lat.

Rywalizacja przebiegać będzie w trzech kategoriach – szybkość (przejazd trasy na czas), umiejętności (zadania do wykonania) i styl (estetyka wykonania).

Wydarzenie to nie ogranicza się jednak tylko do sportu. Wśród zaplanowanych dodatkowych atrakcji, które mają miejsce równolegle z głównym wydarzeniem, znajduje się festyn rodzinny. W jego ramach przewidziano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych – dmuchańce, malowanie twarzy, wata cukrowa, walki sumo, skoki na eurobungee. Również służby miejskie będą miały tam swoje stoiska.

Swoją ofertę zaprezentuje również „Czysta Forma”, organizując warsztaty rolkowe. Przewidziana jest także strefa gastronomiczna z grillem i domowym jedzeniem oraz pokazy spektakularnego free-runningu.

Start wydarzenia przewidziany jest na godzinę 10:00 w sobotę, 8 czerwca, na terenie Flow Parku (ul. Hubalczyków 16, osiedle Podolszyce Północ). Koniecznie trzeba odwiedzić oficjalny profil wydarzenia – Parkour Games 2024 – Mistrzostwa Polski Parkour, aby uzyskać więcej informacji i dowiedzieć się jak zapisać się na to wydarzenie.