Płock nie ustępuje w staraniu o korzystny przebieg drogi ekspresowej S10

Trwająca batalia o najbardziej korzystny dla Płocka przebieg drogi ekspresowej S10, jest jeszcze daleka od zakończenia. Miasto stoi na stanowisku, że tylko jeden z trzech proponowanych wariantów jest dla niego korzystny. Dwa pozostałe, zdaniem miasta, nie przynoszą żadnych korzyści. Konsultacje dotyczące przebiegu owej drogi zostały wydłużone, co umożliwia mieszkańcom głosowanie na najbardziej korzystny wariant.

Konsultacje społeczne z mieszkańcami Płocka i okolicznych gmin na temat budowy drogi ekspresowej S10 są prowadzone już od kilku tygodni. Przez cały ten okres, nadal w grę wchodzą różne rozwiązania – stąd konieczność ciągłego lobbingu za najbardziej korzystnym przebiegiem trasy. Ta może zostać poprowadzona na odległość 5 km od granic miasta, a nawet ponad 15 km – każdy dodatkowy kilometr oddala ją od Płocka, co nie jest korzystne dla miasta.

Nie tylko sam przebieg trasy S10 ma znaczenie, ale także jej połączenie z Płockiem. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej mieszkańców Płocka zagłosowało na najkorzystniejsze warianty: W3 dla drogi S10 i V3 dla jej połączenia z miastem.