Potańcówki powracają na scenę Starego Rynku – zaplanowano pierwsze wydarzenie

Agencja Rewitalizacji Starówki (ARS) nadała oficjalne potwierdzenie, że w 2024 roku letnie potańcówki powrócą do autentycznego serca miasta – Starego Rynku. Planowane są też inne atrakcje, które mają ożywić starą część miasta w okresie letnim.

W Płocku potańcówki zyskały ogromną popularność. W lecie 2023 roku, ARS przygotowała sześć wieczorów z muzyką na żywo i tańcem, które przyciągnęły tłumy mieszkańców Płocka. Prezes ARS, Jacek Koziński, zapewniał podczas ostatniej imprezy, że tradycja letnich potańcówek zostanie kontynuowana także w kolejnym roku. Agencja niedawno potwierdziła te słowa, ogłaszając powrót imprez na Stary Rynek. Pierwsza z potańcówek odbędzie się 21 czerwca, w piątek.

ARS serdecznie zaprasza do udziału w pierwszej plenerowej zabawie tanecznej sezonu, która rozpocznie się o godzinie 20:00 na Placu Starego Rynku, przy małej scenie. Muzyka, jak zawsze, będzie grana na żywo. Ale to nie jedyna atrakcja jaką przygotowała Agencja – planowane jest także letnie kino plenerowe. Sześć seansów filmowych odbędzie się w dniach: 3, 10, 17 i 24 lipca oraz 31 lipca i 7 sierpnia. Choć repertuar filmów nie jest jeszcze dostępny, wiadomo już, że seanse zaczynać będą się około godziny 21:00. Dodatkowo, ARS zapewni widzom leżaki i darmowy popcorn.